سه شنبه 22 آبان 1397 / 2018 13 Nov

خبرها

1397/02/03

نشست تخصصی و هم اندیشی مشاوران و متخصصان در زمینه طلاق


نشست تخصصی و هم اندیشی مشاوران و متخصصان در زمینه طلاق به همت مرکز مشاوره دانشگاه تهران، 2 اردیبهشت ماه 97 در محل باغ نگارستان برگزارشد.

این نشست با حضور دکتر منصوره سادات صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره وسلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، دکتر فرشته موتابی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و جمعی از روانشناسان و مشاوران و اعضای هیئت علمی از دانشگاه های مناطق مختلف کشور از جمله بوشهر، یزد، اصفهان، مشهد، همدان، اهواز، بابل، گلستان، تبریز و بجنورد برگزار شد.

در این مراسم مدیر کل دفتر مشاوره وسلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، با اشاره به اهمیت موضوع طلاق در بین دانشجویان گفت: موضوع طلاق در حال تبدیل به موضوع اصلی مراکز مشاوره بوده و روند طلاق در افراد تازه ازدواج کرده رو به افزایش است در نتیجه نمی توانیم نسبت به ان بی تفاوت باشیم و باید با مشاوره با زوجهای متقاضی طلاق این موضوع را مدیریت کنیم.

وی افزود: کمترین عارضه طلاق در میان دانشجویان افت تحصیلی است و بهتر است قوانین آموزش برای این افراد حمایتی باشد تا جلوی افت تحصیلی آنها گرفته شود که این موضوع نیازمند بستر سازی لازم است.

در این مراسم همچنین موارد آموزشی در زمینه طلاق برای آموزش مشاوران و متخصصان مطرح شد. افراد شرکت کننده و مشاوران، مسائل دانشجویان متقاضی طلاق در دانشگاه‌های شهرهای مختلف را مطرح کردند.

در پایان نیز به افراد شرکت کننده در این نشست، گواهی شرکت در این دوره اهدا شد.

 

دریافت فایل پیوست خبر :

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز مشاوره دانشگاه تهران می باشد.
Design By Persianisd.com