نخستین جشنواره ملی فرهنگی-هنری و بهداشت روانی ویژه دانشجویان سراسر کشور برگزاری می‌شود

۱۱ آبان ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۲ کد : ۱۳۲۹۴ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۸۷
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران از برگزاری نخستین جشنواره ملی فرهنگی-هنری و بهداشت روانی ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با تأکید بر اهمیت سلامت روان خبر داد.

حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، ضمن اعلام این خبر گفت: «این جشنواره، با توجه به اهمیت موضوع سلامت روان در جمعیت دانشجویی با همکاری معاونت دانشجویی دانشگاه تهران، دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزات علوم، تحقیقات و فناوری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون همیاران سلامت روان ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود».
وی با اشاره به موضوع «سلامت روان برای همه» به‌عنوان شعار سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۲۰، افزود: «این شعار، سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان، مجریان و تمامی افراد را در هر جایگاهی متعهد به تلاش جهت ارتقای شاخص‌های سلامت روان می‌کند. تا با این تعهد جمعی، ضمن دسترسی به خدمات سلامت روان برای همه در همه جا، فرهنگ مراقبت فردی و اجتماعی نهادینه شود».
پیروی، در ادامه با تأکید بر اهمیت موضوع سلامت روان خاطرنشان کرد: «از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور دعوت می‌شود تا با اندیشه‌های خلاقانه و مهارت‌های خود در حیطه‌های مختلف علمی، هنری و فرهنگی به خلق آثاری در زمینه‌های اشاعه فرهنگ سواد سلامت روان، خود مراقبتی، همدلی، نشاط اجتماعی، مسئولیت‌پذیری و تاب‌آوری بپردازند».
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، درباره محورهای این جشنواره بیان کرد: «این جشنواره، با محور فرهنگی و رسانه‌ای شامل شعر، داستان کوتاه، مقاله خبری، تیتر خبری و پیام‌های کوتاه بهداشت روان و همچنین محور هنری در زمینه‌های عکس، نقاشی، کاریکاتور، فیلم کوتاه، انیمیشن و موشن گرافی برگزار خواهد شد».
وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: «دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند آثار خود را تا پانزدهم دی ماه ۱۳۹۹ به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان ۱۶ آذر، خیابان ادوارد براون پلاک ۱۳ و ۱۵ طبقه پنجم، مرکز مشاوره دانشگاه تهران ارسال کنند».

برای کسب اطلاعات تکمیلی، اینجا کلیک کنید.


لینک دانلود فایل

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.