دومین کارگاه آموزشی آنلاین پیشگیری از اعتیاد ویژه متخصصان کشورهای عضو سازمان ECO

۰۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۹ کد : ۱۶۸۲۱ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۹۸
دومین کارگاه آموزشی آنلاین پیشگیری از اعتیاد ویژه متخصصان کشورهای عضو سازمان ECO به میزبان معاونت دانشجویی دانشگاه، مرکز مشاوره دانشگاه تهران و همکاری سازمان ECO و ستاد مبارزه با مواد مخدر در ۴ خرداد ۱۴۰۰ در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز مشاوره دانشگاه تهران، در افتتاحیه این مراسم همکاری بین المللی، دکتر سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران، ضمن عرض خوش آمد گویی،  بر لزوم همکاری های بین المللی برای تبادل دانش و تجربه در مواجه سنجیده با مسائل اجتماعی تاکید کرده و به این نکته اشاره کردند که رویکرد پیشگیری از جمله دیدگاه های مسلط در حوزه اعتیاد است و شایسته است چنین رویکردی از جمله دیدگاه هایی باشد که توسط برنامه ریزان و سیاست گزاران در هر کشوری مورد استفاده قرار گیرد.

معاون دانشجویی دانشگاه همچنین به این  مطلب پرداختند که متخصصان آموزش دیده در حوزه پیشگیری،  قلب اجرایی چنین رویکردی هستند، از همین رو دانشگاه تهران از  میزبانی چنین رویدادی استقبال کرده است، چون تلاش در حوزه  ارتقا سلامت آحاد جامعه از جمله مسئولیت های اجتماعی دانشگاه تهران است به گونه ای که چنین همکاری های مشترک بین المللی فرصتی برای هم افزایی دانش،  تقویت مسئولیت جمعی و  مشارکت برای پرداختن به پدیده اجتماعی اعتیاد است.

در ادامه آقای پیروی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، نیز ضمن اشاره به فعالیت های مرکز مشاوره در حوزه پیشگیری از اعتیاد، فعالیت های این مرکز  را در حوزه پیشگیری، در سه سطح خرد، میانی و کلان متمرکز دانستند.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه  اظهار داشتند که در این زمینه تلاش شده است مرکز مشاوره دانشگاه یکی از شرکای اصلی در برنامه ریزی و اجرا  باشد. به گونه ای که در این مدت توانسته ایم در کانون های مختلف هدف، اعم از مدارس، دانشگاه ها، خانواده ها، محیط های کار و ...با بهره گیری از روش های مختلف چون تولید و نشر کتاب ، برگزاری کارگاه های آموزشی، مشارکت در فرایند برنامه ریزی و سیاست گزاری و سایر روش ها  ایفای نقش کنیم.

در این مراسم افتتاحیه همچنین دکتر امیر عباس لطفی سرابی، مدیر کل دفتر روابط بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر، آقای محمد مهدی اسماعیلی، مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر و آقای ابراهیمی، مسئول بخش همکاری های قضایی و پارلمانی سازمان اکو  پیام های آغازین خود را مبنی بر لزوم همکاری مشترک بین المللی در حوزه پیشگیری از اعتیاد ارائه دادند.

در کارگاه آموزشی که با حضور شرکت کنندگانی از کشورهای مختلف عضو سازمان اکو به صورت آنلاین  برگزار شد، موضوعات مرتبط با  اصول برنامه های پیشگیری از اعتیاد در کانون های هدف دانشگاه، مدارس ، محیط های کاری و رسانه ارائه شده و به آخرین دستاوردهای علمی در این حوزه پرداخته شد.

شایان ذکر است اولین کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در 11 نوامبر 2020 با مشارکت 8کشور عضو سازمان   ECO برگزار شده بود.


لینک دانلود فایل

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.