برگزاری

دومین سمپوزیوم بین المللی پیشگیری و مداخله در خودکشی

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۶ کد : ۲۰۴۱۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۸۹۳
این سمپوزیوم به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی برگزار گردید
دومین سمپوزیوم بین المللی پیشگیری و مداخله در خودکشی

به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی دومین سمپوزیوم بین المللی پیشگیری و مداخله در خودکشی توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران با همکاری و مشارکت انجمن روانشناسی ایران، انجمن روانپزشکی ایران، انجمن روانشناسی اجتماعی  ایران  و جمعیت پیشگیری از خودکشی ایران در روز پنجشنبه 19 شهریور از ساعت 10 الی 17 در تالار امیرکبیر برگزار گردید.

این سمپوزیوم که بصورت آنلاین  برگزار گردید مورد استقبال و مشارکت فعال بیش از هزار و دویست مشارکت کننده قرار گرفت. سمپوزیوم با حضور فیزیکی و آنلاین سخنرانان و صاحبنظران و متخصصان داخلی و خارجی از کشورهای سوئد، فرانسه، انگلستان، امریکا و ایران با تاکید بر جدیدترین رویکردها و تحقیقات علمی در زمینه پیشگیری  ومداخله موثر در خودکشی به زبان فارسی و انگلیسی برگزار گردید.

سمپوزیوم با پیام دکترمحمود نیلی احمدآبادی ریاست دانشگاه تهران به شرح زیر آغاز گردید:

 بشر در قرن حاضرپیشرفت های شگرفی داشته که همراه با رفاه بوده اما به تبع این تغیرات شاهد چالش های زیادی هستیم که ازجمله مسئله خودکشی و یا اقدام به خودکشی از مهمترین این چالش هاست که امر نگران کننده ای می باشد که با توجه باینکه قشر جوان جامعه را بیشتر در برمی گیرد این نگرانی  باید بیش از پیش مورد توجه سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان قرار گیرد. دانشگاه بعنوان یک مرکز علمی که وظیفه مسئولیت اجتماعی آن ایجاب میکند می بایست در پی راهکارهای علمی برای مواجهه و برون رفت از این چالش باشد. بدیهی است دانشگاه تهران با توجه به رویکرد مسئولیت اجتماعی خود هم بلحاظ علمی و همچنین  اقدامات عملی همواره سعی نموده این مسئله را مورد بررسی قرار داده و با مشارکت و همکاری سایر نهادها و سازمان ها جهت پیشگیری و مداخله موثر اقدامات لازم بعمل آورد. با توجه به  پیچیدگی موضوع خودکشی و چند جانبه بودن آن پیدا کردن  راهکارها و مداخلات موثر نیازمند بررسی های متعدد و اقدامات لازم بر مبنای  علم و دانش روز می باشد. دکتر نیلی اظهار امیدواری نمودند که این سمپوزیوم با مشارکت همه برگزارکنندگان به نتایج ملموس علمی دست یابد و دانشگاه تهران هم با توجه به وظایف علمی و مسئولیت اجتماعی خود همراه با سایر نهادهایی باشد که سعی در پیشگیری و مداخله در چالش و بحران خودکشی دارند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.