برگزاری

سمپوزیوم بین المللی سلامت روان جوان به مناسبت روز جهانی سلامت روان

۱۸ مهر ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۹ کد : ۲۲۰۲۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۹۴
به مناسبت روز جهانی سلامت روان مرکز مشاوره دانشگاه تهران اقدام به برگزاری سمپوزیوم بین المللی سلامت روان جوانان: سیاست ها، برنامه ها و راهکارها در دنیای متغیر نمود.

این سمپوزیوم در تاریخ 17مهرماه 1400، با حضور جمعی از سخنرانان داخلی و خارجی به صورت مجازی و حضوری با مشارکت دفتر نمایندگی سازمان بهداشت جهانی(WHO) در ایران، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، و همچنین دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید. هدف از برگزاری این سمپوزیوم به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه های ملی و بین المللی، افزایش حساسیت به مقوله سلامت روان، کمک به تدوین برنامه ها و سیاست های اثر بخش به ویژه در جمعیت جوانان با تمرکز بر کرونا بوده است.

در ابتدا دکتر سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران به اهمیت موضوع سلامت روان در جوانان و موانع دسترسی به سلامت روان مطلوب با هدف آموزش و آگاهی بخشی، تلاش در جهت استیگما زدایی و تلاش برای برخورداری از حق سلامت روان تأکید کردند. در ادامه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به موضوع برنامه های سلامت روان در سیستم‌های مراقبت بهداشتی اولیه( PHC) و الگوی خدمات یکپارچه سلامت روانی و مراقبت های اجتماعی ایران و دکتر خالد سعید مدیر سلامت روان و سوء مصرف مواد دفتر منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی(EMRO) مروری بر مقوله سلامت روان در منطقه مدیترانه شرقی و تأثیر مسئله درآمد بر سلامت روان داشتند. علاوه بر این مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با موضوع تأثیر پوشش حداکثری خدمات در کاهش مشکلات سلامت روان و شیوع آن و ضرورت افزایش خدمات مرتبط با سلامت روان و همچنین دکتر صفاری نیا مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در خصوص دیدگاه کلان به سلامت اجتماعی و اهمیت آن با هدف تقویت سرمایه و امنیت اجتماعی، ایجاد حس تعلق به هویت شهری به ایراد سخنرانی پرداختند. در پایان رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران بر اهمیت سلامت روان جوانان در دوران کرونا و پساکرونا و فراهم نمودن امکانات برابر جهت دسترسی به خدمات سلامت روان تاکید و محتواهای آموزشی انتشارات مرکز مشاوره دانشگاه تهران به مناسبت هفته سلامت روان معرفی و رونمایی نمودند. در این سمپوزیوم متخصصان داخلی و خارجی در حوزه های روانشناختی، روانپزشکی، بهداشت و سلامت، مددکاری اجتماعی به ایراد سخن پرداختند که مورد استقبال قابل توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.