بازدید مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم تحقیقات و فناوری از مرکز مشاوره دانشگاه تهران

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۲ کد : ۲۷۸۴۵ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۵۷۳
جلسه بازدید جناب آقای دکتر نعیمی مدیرکل محترم دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مرکز مشاوره دانشگاه، با حضور جناب آقای دکتر وجهی معاون دانشجویی و رئیس سازمان دانشجویان دانشگاه، سرکار خانم دکتر عزیزی رئیس مرکز مشاوره و کارشناسان مرکز روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲۸ برگزار شد.

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر وجهی ضمن خوشامدگویی به جناب آقای دکتر نعیمی و هیات همراه، در مورد لزوم کاربردی شدن پروتکل­های سلامت روان و چگونگی تعامل مناسب با دانشجویان و ارائه راهنمایی های صحیح، مواردی را مطرح نمودند.   

   در ادامه جناب آقای دکتر نعیمی ضمن تبریک انتصاب سرکار خانم دکتر عزیزی به سمت ریاست مرکز مشاوره دانشگاه، افزودند مرکز مشاوره دانشگاه تهران پیشانی مراکز مشاوره دانشگاه های کشور است. ایشان اظهار امیدواری کردند که با تدابیر ریاست جدید مرکز روند مطلوب ادامه یابد. سپس در ادامه با تصریح بر تغییر رویکرد دفتر سلامت و مشاوره وزارت علوم از درمان به پیشگیری، بر لزوم توانمندسازی و گسترش مهارت ها تاکید کردند. همچنین با اشاره به تدوین طرح های تحولی در دفتر وزارتی از جمله طرح «پات» پیشگیری از افت تحصیلی دانشجویان و «تاد» تجارب ارزشمند دانشجو، در خصوص طرح جشنواره ملی سلامت دانشجویان که بر اصلاح و ارتقای سبک سالم زندگی در ابعاد مختلف جسمی، معنوی، روانی و اجتماعی تاکید دارد، توضیحاتی ارائه کردند. در پایان افزودند که ما اصرار داریم همه مراکز مشاوره دانشگاههای کشور در نقش اتاق فکر دفتر مرکزی مشاوره و سلامت وزارت علوم عمل کنند.

   سپس سرکار خانم دکتر عزیزی ضمن اشاره به مساله فرسودگی شغلی همکاران بر لزوم پرداختن به مسائل رفاهی همکاران تاکید کردند و همچنین به اهمیت پیشگیری و سنجش اثربخشی فعالیت های مرکز مشاوره در قسمتهای مختلف پرداختند.

   در پایان همکاران مرکز مشاوره دانشگاه دغدغه های شغلی خود را مطرح نموده و به پرسش و پاسخ در مورد مسائل کاری پرداختند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.