اعلام روزشمار هفته سلامت روان

۱۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۲ کد : ۹۶۷۰ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۶۹
در آستانه دهم اکتبر «۱۸ مهر» روزشمار هفته سلامت روان اعلام شد.

سازمان جهانی بهداشت ( WHO ) سال ۱۹۹۲ دهم اکتبر را روز جهانی بهداشت روان نامید. هدف از نامگذاری این روز، جهانی کردن موضوع بهداشت روان به منظور افزایش آگاهی پیرامون مسائل مربوط به سلامت روان و زمان مناسبی برای تلاش در جهت افزایش حمایت از مسائل سلامت روان است. هر ساله تعداد زیادی از کودکان و بزرگسالان به مشکلات سلامت روان دچار می‌شوند، چنین شرایطی می‌تواند تأثیر عمیقی بر زندگی میلیونها نفر داشته و ظرفیت و توانایی این افراد برای گذراندن زندگی روزمره، برقراری و حفظ ارتباطات و حفظ عملکرد شغلی و تحصیلی را تحت تأثیر قرار دهد. نگرانی ناشی از برچسب خوردن و ایجاد احساس ناخوشایند، درخواست کمک را برای افراد دارای مشکلات روانشناختی سخت‌تر می‌کند. بهترین راه مقابله با نگرانی ناشی از برچسب خوردن، افزایش مطالعات و درک مناسب از مشکلات و مسائل مربوط به سلامت روان است.

به گزارش مرکز مشاوره دانشگاه تهران به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته سلامت روان از ۱۸ الی ۲۴ مهر با شعار «ارتقا سلامت روان، جامعه با نشاط» برگزار می‌شود.

عناوین پیشنهادی هفته سلامت روان بدین شرح است:

پنج شنبه ۱۸ مهر؛ نقش خود مراقبتی در نشاط اجتماعی

جمعه ۱۹ مهر؛ نقش آموزه‌های دینی، فرهنگ و معنویت در ارتقای سلامت روان

شنبه ۲۰ مهر؛ تحکیم خانواده، جامعه بانشاط

یکشنبه ۲۱ مهر؛ ارتقای سلامت روان و نشاط اجتماعی

دوشنبه ۲۲ مهر؛ نقش مهارت‌های زندگی در ارتقای سلامت روان

سه شنبه ۲۳ مهر؛ عوامل اجتماعی تعیین کننده‌های سلامت و نقش آن در نشاط اجتماعی

چهارشنبه ۲۴ مهر؛ جایگاه رسانه و شبکه‌های اجتماعی در افزایش نشاط


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.