کارگاه تربیت مربی آموزش نشاط اجتماعی

۲۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۱ کد : ۹۷۶۳ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۶۵۸
کارگاه آموزشی تربیت مربی نشاط با تدریس خانم دکتر اعظم نوفرستی عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در روزهای پنج شنبه و جمعه ۲۵ و ۲۶ مهر ۱۳۹۸ برگزار گردید.

در دنیای امروز برای داشتن زندگی فردی و اجتماعی سالم و موفق، علاوه‌بر سلامت جسمانی برخورداری از سلامت روان نیز از ضروریات است. چرا که نداشتن روح و روان سالم، ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین نیاز یعنی برقراری ارتباط با دیگران را دچار مشکل ساخته و در نتیجه باعث ایجاد مسائل و مشکلات دیگری برای فرد می‌گردد.

یکی از عواملی که تأمین‌کننده بخشی از این سلامت روانی است، داشتن نشاط و شادابی است که باعث ایجاد روابط بین فردی سالم با دیگران شده و در نتیجه یکی از مهم‌ترین نیاز‌های انسانی که برقراری ارتباط مؤثر با دیگران است را تأمین می‌سازد.

لذا باید به ایجاد عوامل شادمانی و نشاط برای خود و دیگران توجه ویژه‌ای مبذول داشت. یکی از اهدافی که باید در دستور کار اولیه برای همه متخصصان و مشاوران قرار گیرد توجه به نشاط در جمع‌های دانشجویی است، چرا که تأثیر مهمی بر خود دانشجویان در زندگی دانشجویی فعلی و در زندگی کاری و اجتماعی آینده و در نتیجه بر جامعه خواهد داشت.

به همین منظور دبیرخانه مراکز مشاوره دانشگاه‌های منطقه یک کشور اقدام به برگزاری کارگاهی با موضوع تربیت مربی آموزش نشاط اجتماعی نموده است. این کارگاه بعد از تدوین پروتکل آموزش نشاط اجتماعی و رونمایی از بسته آموزشی نشاط اجتماعی دانشجویان با حضور آقای دکتر صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقای دکتر علم معاون سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خانم دکتر صادقی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقای دکتر حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران و آقای پیروی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران در همایش ۲۱ مهرماه ۱۳۹۸، با تدریس خانم دکتر اعظم نوفرستی و حضور ۳۵ نفر از کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه‌های منطقه یک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ‌های ۲۵ و ۲۶ مهر در محل مرکز مشاوره دانشگاه تهران برگزار گردید.

 

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.